You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Moderator
Güzel bir dua
SAHURUN BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

SELAMUN ALEYKÜM

SAHURUN BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

SEMALARI VE YERLERİ TİTRETEN DUA

Hazreti İsa(a.s)’ı öldürmek için toplanan Yahudilere karşı Cebrail(a.s) gelip İsa(a.s)’a bu duayı öğretti.

“Allahümme inni es’elüke bismikel ehadil e’azz.Ve  ed’ükellahümme bismikel azıymil vitr.Ve ed’ükellahümme bismikel kebiril müte’alillezi mele’el erkâne küllehâ en tekşife anni mâ sabahtü ve mâ emseytü fih.”

Manası:

“Ey yüce Rabbim’Ehad ismin ile senden istiyorum.Allah’ım! Azim isminle sana yalvarıyorum.Allah’ım,kainatın her zerresinde varlığını hissettiğim yüce kebir ismin hürmetine sabahlayıp akşamladığım zaman içinde üzerime gelecek her türlü belayı benden uzaklaştır.”

İsa(a.s) bu duayı okuyunca Allah Teala yahudilerin gözlerinden  onu gizleyip,semaya kaldırdı.peygamberimiz şöyle Muhammed’in canı kudret elinde bulunan Allah’a yemin ederim ki,her kim bu duayı okursa Arş-ı Ala ve yedi kat gökleri ve yedi kat yerleri tirtir titrer ve Allahü Teala meleklere:

“Bu kulumun dünyevi ve uhrevi muradını verdim,sizlerde şahid olun.”buyurur.

PV

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Chat Magazin sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.