You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Jerome
Nen ve Nan
Yıl 1999 DALnet #streetball kanalındayız. Bir gün, bir tane ablamız var 40 kusur yaşlarında. Böyle aklı başında, ağır başlı birisi. Kanalda da Sop. Kanala giren "nabıyosunuz lan", "izledin mi lan maçı" tarzında konuşuyor. Ablamız bir gün bir sinirlendi. "Ya siz birbirinizle nasıl konuşuyorsunuz böyle.. Nasıl kanal burası vs" sonra bi baktık çıktı gitti kanaldan. Ne dediysek de geri gelmedi. O an düşünmeye başladık… Kanal yönetimi olarak toplantı düzenledik ve toplantıda bir karar aldık. "Len" "Lan" kelimelerini yasakladık. Nan bu sefer de millet alışmış len lan'a, diyeni atmak zorunda kalıyoruz. Adam basketbol muhabbeti yapıyor "Ulan dün geceki maç ne maçtı öyle ya" diyor tak atılıyor. "Kural var abi lan yasak" diyip dannnnnn banı koyuyoruz. "Kurala uysaydın abi" falan.. Baktık her gün bir kaç kişi atılıyor atılanlar da hep arkadaşlarımız.. E öyle de olmuyor. Sonra bir toplantı daha yaptık. Toplantıda, "Bundan sonra "Len", "Lan" yerine "nen", "nan" desin böylece daha kibar durur, dendiği zaman da kaba gözükmez ve kimse de kanaldan atılmak zorunda kalmaz". Dedim. Patladı gitti. Kanala gelen "naber nen" "iyi nan senden naber" demeye başladı.

Herneyse bizim tayfa bu nen nan'a bi alıştı DALnet'de başka kanallara da takıldıklarında nen nan diyorlar falan sonra bi baktım DALnet'teki tanımadığımız kişiler bile "nen" "nan" kelimelerini kanallarda yazıyor. İşte ordaki "nen" "nan" chat dünyasında günümüze kadar geldi. Vay anasını hiç tahmin etmezdim nan Smile ama iyi oldu iyi.. Hiç olmazsa len lan gibi kaba durmuyor öyle değil mi nen Big Grin
Okey.Chat - Hem Okey , Hem Chat

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Chat Magazin sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.