You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eyvallah OzlemJordan

Eyvallah OzlemJordan

Jerome
Eyvallah OzlemJordan
Yıl 2005 falan. 2002 yılında kurmuş olduğum #pota kanalının ilk buluşmasını organize edeceğiz. İzmirliler bilirler Bostanlı sahilde çok güzel basketbol potaları vardır. Ayrıca basketbol oynadıktan sonra yürümek, gezmek, çimlerde oturmak veya Bostanlı cafelerinde muhabbet sohbet etmek gayet keyiflidir. O yıllarda da kanala OzlemJordan nicki ile bir kız giriyor. Basketbol ile ilgili olan olmayan bir çok kişi sanırım Dünya'nın gelmiş geçmiş en büyük basketbol oyuncularından birisi olan Michael Jordan'ı bilir. Bu kızın nickindeki Jordan'da oradan geliyor. Uluslararası ismi Jordan olarak yazılan Ürdün ülkesinden değil yani Smile Neyse kanalda lamarodom diye bir arkadaşım daha var. Lamar Odom'da basketbolcudur. #pota kanalında chat yapan bir çok kişi benim nickim olan Jerome_Allen gibi basketbolcuları kendilerine nick yaparlar her neyse çok uzattım Smile OzlemJordan, lamarodom ve ben kanalda muhabbet ederken OzlemJordan bize Fenerbahçe Bayan Basketbol takımının alt yapısında oynadığını anlatıyor. Biz de hadi canım yeme şimdi bizi falan diyoruz, inanmıyoruz. Kız üçlük atarken çekilmiş bir resmini gönderiyor ama rakibi blok koymak için müdahale etmiş ve rakibinin kolu kızın yüzünü kapatıyor yani yüzü gözükmüyor. Biz de böyle bir resim görünce iyice üzerine gitmeye başladık. Kendi resmin değil bu. Yüzün belli olmuyor. Tabii bilerek böyle yüzün görünmeyen bir resim yolluyorsun. Biz kek miyiz kızım biz yemeyiz bu tür şeyleri muhabbeti yapıyoruz takılıyoruz biraz da Smile Kız da diyor tamam nen bir gün basketbol oynarsak görürsünüz nasıl oynuyorum vs..

Gelelim buluşmaya.. Buluşma için Bostanlı Sahil potalarında toplandık. İstanbul'dan Rodman91 nickli bir arkadaşımız var. O da geldi. Diğer kişiler İzmir'den. Toplam 8-9 kişi varız. Programımız şu ; Önce basketbol oynayacağız sonra da bir cafede oturup muhabbet edeceğiz. Tam sahaya girdik basketbol oynamaya başladık ki telefonum çalmaya başladı.. Arayan OzlemJordan. Şimdi o konuşmayı hatırladığım kadarı ile aynen size canlandırayım..

Jerome_Allen : Alo ?
OzlemJordan : Jero naber ? Nerdesiniz ?
Jerome_Allen : iyi senden naber basketbol sahasındayız buluşma vardı ya bugün buluşma için toplandık.
OzlemJordan : Hangi sahadasınız ?

Şimdi şu açıklamayı yapayım. OzlemJordan Kocaeli'nde yaşıyor. Hangi sahadasınız diye sorunca garibime gitti tabii..

Jerome_Allen : Basketbol sahasında
OzlemJordan : Tamam hangi sahadasınız işte
Jerome_Allen : Bostanlı’da sahilde basketbol potaları var orda toplandık.
OzlemJordan : Nerde o sahalar ?

Kız Kocaeli'nde ya.. İçimden yahu ne yapacaksın nerde diyorum.

Jerome_Allen : Yaf Bostanlı'da basketbol sahaları var ordayız.

( Bu arada sahilde 2 yerde potalar var birisi Yasemin Cafe'nin yanında camiinin karşısında diğeri ise oraya gelmeden 500 metre önce)

OzlemJordan : Abi tam olarak hangi potalardasınız ?
Jerome_Allen : Yahu nerden bilceksin ? Napçan hangi potalardayız basket oynucaz şimdi maç yapçaz başlıyo maç.
OzlemJordan : Abi ben de bostanlıdayım yanınıza gelcem buluşmaya tam olarak hangi potalardasınız ?

O an ben şok tabii.

Jerome_Allen : Ohaaa izmire mi geldin buluşma için ?
OzlemJordan : Hem sevgilimin yanına geldim hem de buluşmaya geldim. Beraber gelcez.
Jerome_Allen : Tamam. Yasemin cafe var camii var tam karşısındaki potalardayız.

10 dakika içinde OzlemJordan geldi. OoOoOo OzlemJordan sen misin ? Jerome_Allen sen misin ? Vayyy KEVIN-GARNETT sen misin ya falan karşılama tanışma kaynaşma vs.. Birbirimizi sanki çocukluğumuzdan beri tanıyor havası ile kaynaşma havasından sonra maça başladık.

Ben şoklardayım. Abi kız harbiden oynuyor.. Topu alıyor turnike atıyor sayı yapıyor.. Güzel pas gelip sayı yaptığında Eyvallahhhh diyor falan. Baya sokak basketbolcusu gibi.. anam benim bi hoşuma gitti tavırları falan.. Kurmuş olduğum basketbol kanalına böyle basketbol oynayan kızların takılması falan güzel bişey.

Maçtan sonra geldi dedi şimdi inandın mı Fenerbahçe altyapısında oynadığıma dedi..

Ben o mahçuplukla beraber gülümseyerek tek bişi söyledim.

Eyvallah OzlemJordan
Okey.Chat - Hem Okey , Hem Chat

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Chat Magazin sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.